Żagiew – Żydzi jako zdrajcy, mordercy i szmalcownicy

Fragment książki: Albin Siwak – „Bez strachu” – tom II
Często myślę, panie Albinie, że Cyganie, którzy tak samo byli prześladowani przez Niemców, wywożeni do obozów, byli traktowani zdecydowanie brutalniej niż Żydzi. Dlaczego oni nie obciążają Polakowi nie fałszują historii?
Cyganie po prostu rozumieli i dziś rozumieją ówczesną nadzwyczajną sytuację. Nie zgłaszają do Polaków wyimaginowanych i absurdalnych pretensji.
Ilość Żydów agentów była tak duża, że działalność ich zaczęła obejmować nie tylko Warszawę, ale całą gubernię generalną. Agenci żydowscy byli wyjątkowo niebezpieczni przez perfidnie przybierane maski prześladowanych.
Zdrajcy ci szybko zaczęli zapełniać listy zdemaskowanych w gestapo agentów. Zaczęły się sypać wyroki, wykonywane przez Żydowskie Organizacje Bojowe i nasze AK. Żyd Heming kierował w gestapo na ulicy Szucha 70-cio osobową grupą specjalistów, którzy śledzili konspiracyjne organizacje i likwidowali je. To mówił mi pan Tadeusz.
W 1984 roku odnalazłem dokument w centralnym archiwum KC PZPR. Miał on tytuł: „Akta delegatury rządu” sygn. 202/11 44 tom 2. Akta te zawierały w układzie alfabetycznym spis kolaborantów i zdrajców Żydów. Lista liczyła 1500 nazwisk i kończyła się zapisem, że to tylko część zdrajców żydowskich. Ale na tej liście, w rubryce narodowość nie ma ani jednego Cygana.
Pomogliśmy, panie Albinie, przerzucić na początku okupacji hitlerowskiej do Związku Radzieckiego 50 000 Żydów. Pomogliśmy też w ramach repatriacji wrócić do Polski po II wojnie światowej 200 000 Żydom zamiast Polakom. W dystrykcie warszawskim samych tyko Volksdeutschów żydowskich było 70 000. Te dane liczbowe znam z archiwum, ale podawała je również Stolica nr 5/791 z dnia 3 II 1963 roku.
Bilans zdrajców żydowskich znajduje się w centralnym archiwum KC PZPR. Oto liczby tych, co byli w policji żydowskiej tylko w Warszawie – 2500 osób. Specjalnych agentów gestapo z „Żagwi” było 10 000 osób. W kolaboracyjnej gminie żydowskiej było ponad 6000 osób. Wybitna historyczka, Żydówka, mieszkająca w USA profesor Hannah Arendt napisała książkę pod tytułem „Eichmann in Jeruzalem”. Oto, jak ona opisuje i ocenia postępowanie swych pobratymców żydowskich:
„To rola żydowskich przywódców przy zniszczeniu własnego narodu jest dla Żydów bezwzględnie najciemniejszy rozdziałem w całej ich ciemnej historii. W Amsterdamie, Warszawie, Berlinie czy Bukareszcie mogli naziści na tym polegać, że żydowscy funkcjonariusze sporządzą listy personalne i majątkowe, koszty deportacji i zniszczenia nałożą na deportowanych, opróżnione mieszkania w oka mgnieniu zatrzymają i oddadzą do dyspozycji policji, aby pomóc pochwycić Żydów i doprowadzić do pociągu, aż do gorzkiego końca Że w obozach śmierci bezpośrednie działania dla zniszczenia ofiar
ogólnie były wykonywane przez żydowskie komanda. Pisze dalej Hannah Arendt, że autonomia żydowska w Teresienstad była tak duża, że nawet kat był Żydem.”
Autorka tej książki pokazuje, że obok Niemców masowo w unicestwianiu Żydów – uczestniczyli właśnie Żydzi.
Przypomnę w tym miejscu czytelnikom, że w książce „Trwałe ślady” opisałem zdarzenie z miejscowości Mikody. To miejscowość 16 km od . Siedlec. Nadmieniłem jak to przechowywany w młynie Żyd Hirszek, który był żywiony i chroniony i ukrywany przed Niemcami, przez całą wojnę przez polskiego młynarza. Pan Tadeusz teraz potwierdził ten fakt, że po wojnie Żyd Hirszek przyjechał jako ubowiec i zastrzelił osobiście osiem osób – całą rodzinę. Ocalał tylko jeden człowiek, który ukrył się w piecu. Nazywał się Piotrowski. Potwierdził też pan Tadeusz fakt odbicia przez polską partyzantkę pięciu młodych Żydów, prowadzonych na śmierć do Janowa. Potwierdził, że odmówili oni oficerowi polskiemu, późniejszemu generałowi, Wacławowi Czyżewskiemu wstąpienie do polskiej partyzantki w Lubelskim, że tuż po wojnie przyjechali i wybili dwie polskie rodziny, które ich ukrywały.
Dwie rodziny z dziećmi.
Gdy ja byłem członkiem biura politycznego, podjęto próbę awansowania tych pięciu Żydów do stopnia generałów. Za pierwszym podejściem nie udało się, gdyż czterech członków biura nie poparło tej sprawy. Dopiero, gdy byliśmy na urlopach, zrobiono posiedzenie biura bez nas i udało się ich zatwierdzić. Takie właśnie fakty świadczą, że nie my Polacy, mieliśmy w swojej ojczyźnie władzę po II wojnie światowej, a Żydzi.
Żydzi chwalą się na cały świat, że ścigają swoich katów. Podają przykłady, że nawet z Argentyny przywieźli Eichmanna, osądzili i wykonali wyrok. A przecież dobrze wiedzą, że ich rodacy Żydzi byli również oprawcami i katami, że byli szpiegami i w policji, że założyli organizację zbrojną Żagiew w celu łapania Żydów i likwidowania tych, co chcą organizować opór, że setki tysięcy Żydów zlikwidowali sami Żydzi, że bogaci Żydzi nie udzielali pomocy biedocie żydowskiej. Przeciwnie. Popierali Holokaust i likwidację Żydów w wykonaniu Niemów. Są liczne dokumenty na ten temat. Liczni świadkowie, chociażby pan Tadeusz, który wielokrotnie rozmawiał z bogatymi Żydami na ten temat.
Jak pojąć i zrozumieć mentalność żydowską, że Kneset w Izraelu podjął decyzję i wcielił w życie ustawę, że nie będą ścigani i karani wszyscy ci Żydzi, których rzekomo Niemcy zmusili zabijać swych rodaków. Obecnie na świecie jeszcze żyją tysiące Żydów, którzy byli katami też Żydów.
Przecież to Żydzi podsunęli gestapo szatański pomysł, żeby zwabić do hotelu najbogatszych Żydów. Ograbili ich i bestialsko zamordowali. Pomysł był Skosowskiego i Żurawina. Obaj zajmowali wysokie pozycje w policji żydowskiej i w gestapo. Obaj mieli już za sobą liczne prowokacje, w skutek których sami zabijali Żydów. Zaplanowali tym razem, żeby zwabić bogatych Żydów pod pozorem, że załatwią im przy pomocy Niemców paszporty zagraniczne, dzięki którym wyjadą bezpiecznie do Anglii lub Ameryki.
Ściągnęli w ten chytry sposób do hotelu Polskiego przy ulicy Długiej, oraz do hotelu Terminus i hotelu Royal ponad dwa tysiące osób z dziećmi. Tu najpierw zażądali bardzo wysokich opłat za te paszporty. Następnie trzeba było opłacić szefa gestapo. Sami żydowscy policjanci zażądali dla siebie też dużych sum. Nie wszyscy Żydzi mieli aż tyle, ile od nich wymagano, więc z powrotem odprowadzono ich do getta.
Gdy już otrzymali dobrowolnie tyle ile chcieli, to zarządzili osobistą rewizję, rozbierając ludzi do naga i badając u kobiet pochwę, a u mężczyzn odbyt. Większość tych bogatych Żydów rzeczywiście miało ukryte w tych miejscach złoto i brylanty. Następnie wywieziono ich ciężarowymi samochodami za Warszawę i zamordowano. Zabijali policjanci żydowscy, na czele ze Skosowskim i Żurawinem, a SS-mani tylko pilnowali. Obaj kaci, Skosowski i Żurawin, uciekli do Izraela, a później do Ameryki. I takich ludobójców Kneset izraelski ułaskawił i zatarł winy. To, jak mówią ludzie panie Albinie, nie mieści się w głowie. Ja w latach 1981-86, mając duże możliwości szukania i oglądania dokumentów, odnalazłem potwierdzenie tego wszystkiego, co pan Tadeusz mi opowiedział. W centralnym archiwum były na ten temat dokumenty. Miały one sygnaturę 202/XV-2 tom 2 karta 158….(….)
Tematy związane:
“Życie codzienne warszawskiego getta” – Tadeusz Bednarczyk
http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_8.html
“Eichmann w Jerozolimie” Hannah Arendt
http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_10.html

Komentarze:

 • ale cisza …
  ciekawe dlaczego ?
  ŁYŻKA SZUMÓWKA,  | 26.05.2012 21:14, link
 • @Autor
  Mam pytanie … Jakie to ma dziś znaczenie ? I dla kogo ? Bo ja mam to serdecznie w dupie.
  Kolejna koperkowa afera z antysemityzmem w tle ?
  RONIN.,  | 26.05.2012 21:47, link
 • @Ronin.> Jakie to ma dziś znaczenie ? I dla kogo ? Bo ja mam to serdecznie w dupie
  I dlatego uznał Pan za konieczne podzielić się swymi przemyśleniami z innymi uzytkownikami S24.
  WIESŁAWA,  | 26.05.2012 21:56, link
 • @Ronin.
  „Jakie to ma dziś znaczenie ? ” Ma. Złote żniwa, czy jakoś tak.
  ŁYŻKA SZUMÓWKA,  | 26.05.2012 21:59, link
 • @Ronin.
  Nie koperkowa afera, tylko kawał historii.
  I nic tu nie ma z antysemityzmu, mowa o zwykłej zdradzie i zaprzaństwie.
  Znaczenie ma dla wszystkich, którzy o antysemityzm obwiniają właśnie Polaków, zarzucając im, że… za mało Żydów uratowali!

  Zwłaszcza, ma znaczenie istnienie grup żydowskich konfidentów.
  Bo udzielenie pomocy takiemu konfidentowi, podającemu się za człowieka w potrzebie, skutkowało wizytą np. niemieckiej żandarmerii, która wszystkich domowników, z dziećmi włącznie, paliła żywcem.
  I jeden taki przykład mół odstraszyć setki ludzi od udzielenia pomocy ozobom naprawdę potrzebującym.

  RAB BOŻYJ,  | 26.05.2012 22:35, link
 • @wiesława
  Dokładnie dlatego. Bo na szczęście większość Polaków ma to w dupie i nie zamierza najeżdżać Izraela za krzywdy ich ojców wobec naszych i nie zamierza sypać głów popiołem za polskich zdrajców lub morderców zabijających lub współdziałających w tym celu z okupantem. Na szczęście ci naznaczeni genetyczną nienawiścią niedługo wymrą i historia „konfliktu” polsko-żydowskiego znajdzie swój finał tam gdzie jej miejsce – w podręcznikach historii. I to tych dla zaawansowanych.
  RONIN.,  | 26.05.2012 22:44, link
 • @rab bożyj
  Dlatego warto dla równowagi wspomnieć o Polakach – zdrajcach , zaprzańcach i mordercach … aby nie zarzucono nam właśnie antysemityzmu. Nie jesteśmy tak idealni jak byśmy pragnęli … Niestety.
  RONIN.,  | 26.05.2012 22:46, link
 • @Ronin.
  „Dlatego warto dla równowagi wspomnieć o Polakach” \,ależ Szanowny Panie o Polakach ciągle się wspomina, codziennie książki i filmy powstają tu i na świecie.Pan się z tym nie spotkał? Równowaga? Wolne żarty!!!
  ŁYŻKA SZUMÓWKA,  | 26.05.2012 23:00, link
 • @Ronin.
  Wspomnieć warto, i wspominano. Ale wspomnieć, nie wymyślać. A antysemityzm zarzuca się Polakom powszechnie, dochodząc do takich absurdów, jak „polskie” obozy koncentracyjne.

  A o Polakach, zdrajcach i mordercach pisać trudno, o tyle, że wielu eks – komunistów żyje, i cieszy się wysoką pozycją społeczną. Dlatego pisanie o historii czerwonej partii i partyzantki (taki Korczyński, na sumieniu ponad setka Żydów, po wojnie zdaje się wiceminister) jest dość niepopularne…

  A ciekawe, że zdarzali się Polacy „obrotowi”, co to i Niemcami i Sowietami na zmianę, zależy kto rządził…

  Idealni nie jesteśmy. Tak samo jak Żydzi. I warto o tym pamiętać kiedy się o nas – i o Żydach – pisze.

  RAB BOŻYJ,  | 26.05.2012 23:03, link
 • @rab bożyj
  I właśnie z tego powodu przedstawianie prawdy historycznej w oderwaniu od szerszego kontekstu jakim są w tym przypadku działania polskich zdrajców trąci mi lekko antysemityzmem … proszę wybaczyć. Lub jest co najmniej głęboko tendencyjnym przedstawianie historii … Na granicy wypaczenia.
  RONIN.,  | 26.05.2012 23:07, link
 • @Ronin.
  Umiesz podać konkretne przykłady i skalę działania tych zdrajców – Polaków? Podaj, będzie porównanie.
  Bo to, co podano w notce, to cytat, wiele podanych tam informacji jest oparte na źródłach.
  RAB BOŻYJ,  | 26.05.2012 23:14, link
 • @autor
  Najtwardszy beton pzprowski jako autorytet. Zaiste, przezabawne.
  HELBLINDI,  | 26.05.2012 23:22, link
 • @Ronin.
  Ronin. napisał(a): Dlatego warto dla równowagi wspomnieć o Polakach – zdrajcach , zaprzańcach i mordercach … aby nie zarzucono nam właśnie antysemityzmu. Nie jesteśmy tak idealni jak byśmy pragnęli … Niestety.

  Pan pani(e) Ronin pożegnał(a) się z komentowaniem na moim blogu pod tym pseudonimem. Polacy już się dość nasłuchali o swoich zdrajcach, zaprzańcach i mordercach. Pora zmienić repertuar na waszych, bo o nich za długo milczeliśmy. Faktycznie nie jesteście tak idealni, jak byście chcieli – a ja tylko drasnąłem temat … nawet jeszcze dobrze się za niego nie zabrałem …

  A w sprawie naszych zdrajców i zaprzańców – oto rezultat małego śledztwa w waszej sztandarowej sprawie:
  Jedwabne oszczerstwo i haniebne przeprosiny

  Serdecznie pozdrawiam pozostałych, którzy również widzą w tym tekście przywrócenie proporcji w ocenach historycznych – po oszczerczej kampanii w sprawie Jedwabnego i „Złotych żniw”. A my mamy „Wsie spalone za Żydów”. I plującą nam w twarze zgraję łotrów http://www.youtube.com/watch?v=Jn9uRxSqOdw. A ci nasi „obrońcy” z PiSu coś cieniutko PO-PiSkują spod miotły, jak widać w programie Lisa – mimo, że jaczejka „postępowa” śliny nie oszczędza …
  A tu nawet za zniewagi w mordę nie bardzo idzie dać – bo człowiek się znajdzie w jednym rzędzie z Marszałkiem Sejmu Rzeczypospolitej. A nie każdy tak nisko chce upadać.
  Co do terminu antysemityzm – jeśli antysemityzm to walenie w mordę, kiedy ci plują w twarz – a nie mówienie, że to deszcz pada – to każdy Polak powinien natychmiast stać się antysemitą. Choć słuchy chodzą, że przypadłość związaną z pewnym uprzedzeniem na tle etnicznym Polacy wypijają z mlekiem matki – wraz z innymi antyciałami. Czyżby mój naród był dotknięty plagą utraty przez matki pokarmu – czyżby całe pokolenie było karmione krowim z butelki?!? Czy może – na samą myśl, że można pisać prawdę współcześni Polacy ze strachu … brudzą sobie bieliznę?

  No i przepraszam, że uniemożliwiłem Państwu boksowanie z pan(em/ią) Ronin., ale na pewne tematy z pewnymi osobami szkoda czasu – jak widać z programu Lisa.

  PALMER.ELDRITCH.1984,  | 26.05.2012 23:33, link
 • @Helblindi
  Ban, za użycie erystycznego chwytu „zatruta studnia”. Nieważne kto mówi, ważne, co. Nie dyskutuje się z osobą, tylko z tym, co głosi.
  PALMER.ELDRITCH.1984,  | 26.05.2012 23:34, link
 • @palmer.eldritch.1984
  Czy może – na samą myśl, że można pisać prawdę współcześni Polacy ze strachu … brudzą sobie bieliznę?

  Były proby. Nieśmiałe i nieliczne. „Oskarżona Wiera Gran” ostatnio np. Czasami cos w TV o nieludzkiej godzinie. Pamietam lata temu film( chyba amerykanski choc glowy nie dam) o zyciu w warszawskim Getcie.
  Getto ktore sie pokazuje dzis, to wynędzniale ludzkie truchła dogorywające na ulicach. A przeciez bylo rownoczesnie drugie getto, z kabaretami szampanem i kawiorem. Odwrocone plecami do tamtego pierwszego.

  SELENA,  | 27.05.2012 00:04, link

4 Responses to Żagiew – Żydzi jako zdrajcy, mordercy i szmalcownicy

 1. Pawel says:

  Czy ktos zna chocby j e d en przypadek,kiedy to Zyd pomagal przezyc Polakowi w czasie II wojny?Napisalem celowo „pomagal przezyc”,a nie „uratowal Polaka”?

 2. Joanna says:

  Wiecie czemu się piszę o polskich obozach, wyświetla się antypolskie,generalizujące filmy, bo niestety nie potrafimy dbać o nasze dobre imię, jeśli my się nie szanujemy, to byłoby absurdem wymagać od innych by nas szanowali, przede wszystkim u nas nie ma żadnej polityki historycznej,instytucje prowadzące badania nie mają większego znaczenia, zmniejsza się liczbę godzin historii. To są skutki publicznego wybaczania i proszenia o wybaczenie,niestety.

 3. bezsilny says:

  żyjemy pod obcą okupacją wewnętrzną, jesteśmy w zakonspirowany sposób krajem totalitarnym, zastraszanie i paraliżowanie woli oporu nie omija nawet tradycyjnie patriotycznego Kościoła. „nasze” władze czerpią poparcie z koniunkturalistów, zdrajców, marginesu społecznego. niewygodni bezkompromisowi patrioci niszczeni są wszelkimi sposobami nie wykluczając zbrodni. na świeczniku polityki, mediów, bankowości, gospodarki trudno znaleźć rdzennych Polaków. rasa nietykalnych kolonizuje, zniewala, ubezwłasnowalnia i demoralizuje nas a zwłaszcza młodzież. nietykalni przedstawiciele żmijowej rasy przejmują władzę we wszystkich dziedzinach życia społecznego i niszczą Polskę duchowo i materialnie, wynaradawiają ją. jednocześnie media i inne agenturalne sposoby manipulacji powodują że tylko nieliczni to sobie uświadamiają.

  _____________________
  Palmer.Eldritch.1984: Nie we wszystkim jesteśmy bezsilni. Walkę o Polskę i polskość można rozpocząć od drobnych kroków. Nawet takich jak pilnowanie gramatyki języka polskiego…
  W Polsce mamy formalnie demokrację. Uświadamiajmy więc Polaków, tak, by nauczyli się wskazywać interes narodu polskiego, wtedy ci, którzy działają na szkodę Polaków zostaną odsunięci.
 4. Franciszek Buczek says:

  przeczytałem wszystkie komentaze – wniosek pisza je jakies psychole.to tak jakbym miałe pretensje ze żona w panienstwie miała chłopaka….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: